آشنایی با انواع داکت

خانه    بلاگ      آشنایی با انواع داکت
آشنایی با انواع داکت

انواع داکت ها در سیم کشی مجموعه های اینترنتی مخابراتی نقش دارند . با استفاده از این محصول ، دیگر چگونگی نوع سیم کشی ساختمان مهم نیست . این محصول جزو تجهیزات دکوراتیو محسوب می شود .

با وجود این محصول نگران جا به جایی یا نوع سیم کشی ساختمان نباشید . می توانید در کمترین بازه زمانی علاوه بر تغییر سیم کشی مجموعه سطح آن ها را با داکت پوشش دهید .

در ادامه درباره مشخصات داکت ها و مدل های مختلف آن در بازار بحث می کنیم ، با ما همراه شوید .

بخوانید: رک ایستاده

انواع داکت ها

داکت یکی از اجزای مهم در کابل کشی ساختمان است ، که به صورت عمومی برای نصب و نگهداری تجهیزات شبکه استفاده می ‌شود . این محصول شگفت انگیز در طراحی سیم کشی روکار ساختمان به افراد کمک می کند .

با وجود انواع داکت ها ، جلوه محیط زیبا تر می شود . این محصول سراسر مسیر کابل کشی ساختمان را پوشش می دهد . امروزه در اکثر اماکن اداری _ تجاری ، اثراتی از این تجهیز دیده شده است . از پرفروش ترین انواع داکت ها در بازار می توان به :

 • داکت پلاستیکی :

داکت‌ های پلاستیکی بسیار سبک هستند ، با این حال مقاومت آن ها خوب است . همچنین در مقایسه با دیگر داکت ها ، قیمت آن‌ ها مناسب تر می باشد .

 • داکت فلزی :

داکت‌ های فلزی بسیار مقاوم هستند و همین طور در مقابل ضربه و فشار های بالا ایستادگی می کنند . این محصول به دلیل وزن بالایی که دارد ، در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند .

 • داکت برجسته :

نصب این محصول بسیار آسان و راحت است . در صورتی که فضای مجموعه محدود باشد ، در طراحی ساختمان از انواع رک برجسته استفاده می کنند .

 • داکت شیب‌ دار :

این محصول برای نصب در فضا هایی با شیب زیاد استفاده می ‌شود . تولید کنندگان این محصول را در سایز های مختلفی تولید می کنند ، تا قابل تطبیق با شیب مد نظر باشد .

 • داکت تعبیه شده :

این داکت همانند لوله‌ های پلاستیکی بر دیوار ها تعبیه می‌ شود . از این محصول می ‌توان به عنوان راهبردی برای کابل کشی داده ها در فضا های محدود استفاده کرد .

با توجه به نیاز شما برای نصب و نگهداری تجهیزات شبکه ، می ‌توانید از بین انواع داکت ها گزینه مناسب مجموعه خود را انتخاب کنید .

 

انواع داکت ها

مشخصات بارز انواع داکت ها

انواع داکت ها در شرایط خاصی از دما و فشار تولید می شوند . این محصول علاوه بر طراحی چگونگی سیم کشی ساختمان در امنیت و سلامت مجموعه نیز نقش دارد . غالبا در محیط های اداری و تجاری جهت ایمن سازی مجموعه در برابر حوادث غیر مترقبه همچون برق گرفتگی از این محصول استفاده می شود .

فاکتور های مختلفی بر انتخاب داکت ها تاثیر دارند . مشخصات فنی شامل اندازه ، جنس ، قابلیت ، نوع قطعات و … می باشد . اگر طبق این پارامتر پیش روید ، ایمنی مجموعه شما تضمین می شود .

از مشخصات بارز داکت ها می توان به :

 • ابعاد :

سایز و ابعاد داکت ، از مهم‌ ترین مشخصاتی که در انتخاب محصول نقش دارد . این تجهیز باید از نظر سایز با سیستم اصلی همخوانی داشته باشد .

 • جنس :

داکت از متریال های مختلفی همچون فلز و پلاستیک ساخته می ‌شود . مشتریان باید متناسب با نیاز مجموعه ، این محصول را در کیفیت بالا خریداری کنند .

 • تعداد و نوع رک‌ ها :

برخی از انواع رک ها متناسب با تعداد و نوع رک ‌ها طراحی می شوند . برای انتخاب مناسب ترین نوع این محصول ، به تعداد رک های مجتمع توجه کنید .

 • قابلیت نصب بر دیوار یا زمین :

برخی از داکت ‌ها قابلیت نصب بر دیوار یا روی زمین دارند . برای انتخاب مناسب ترین نوع این محصول باید به نیاز مجموعه اهمیت داد .

 • و …

شاید فرمول ساخت داکت ها یکسان باشد ، اما شرایط تولید و نوع مواد اولیه آن ها متفاوت است . در سفارش محصول ، مطابق با نیاز مجموعه پیش روید .

 

مشخصات بارز انواع داکت ها

در انتخاب داکت ها به چه فاکتور هایی توجه کنیم ؟

در انتخاب انواع داکت ، چندین فاکتور همانند رهنما به کمک شما می آید . این محصول جزو نیاز های اصلی مجموعه های کاری به حساب می آید . کیفیت مهم ترین عامل در خرید این محصول است .

موارد ذیل از برترین فاکتور هایی است ، که در انتخاب انواع داکت ها نقش دارد :‌

 • نیاز های سیستم :

محصول منتخب شما باید جوابگوی نیاز مجتمع باشد ، تا علاوه بر ایجاد یک سیستم قوی ، ایمنی مجموعه چند برابر شود ‌.

 • جنس داکت :

انواع داکت ها از جنس فلز و پلاستیک ساخته می شوند ‌. جنس محصول ، وضعیت مجموعه را مشخص می کند .

 • ابعاد داکت :

ابعاد داکت باید با سیستم شما هماهنگ باشد ، تا علاوه بر حفظ سلامت کابل ها بر سرعت و قدرت مجموعه بیفزاید .

 • مقاومت در برابر شوک و لرزش :

در برخی از شرایط ، سیستم شما در معرض شوک و لرزش قرار ‌می گیرد . در انتخاب داکت ها باید به مقاومت آن در برابر شوک و لرزش توجه کنید .

 • قابلیت هوشمند :

بعضی از محصولات دارای قابلیت هوشمند و مانیتورینگ هستند . این قابلیت بر سرعت و عکس العمل سیستم می افزاید .

در خرید انواع داکت ها ، موارد فوق را در نظر داشته باشید تا سلامت ، قدرت ، سرعت و کیفیت مجتمع تا حد قابل توجهی بهبود پیدا کند .

در انتخاب داکت ها ، طرح و مدل محصول اولویت دوم شما است . در هنگام خرید به فاکتور هایی همچون کیفیت ، ارتفاع و ابعاد محصول توجه کنید ، تا بابت سفارش اجناسی اصل و مقرون به صرفه هزینه پرداخت نمایید .

 

در انتخاب داکت ها به چه فاکتور هایی توجه کنیم ؟

سخن پایانی

آماد سیستم از معتبرترین عرضه کنندگان رک و داکت است . با مراجعه به وب سایت مرجع این شرکت می توانید بهترین اجناس ایرانی را در شرایطی آسان سفارش دهید .

بخوانید: راهنمای خرید رک ایستاده

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574