بلاگ

معیارهای انتخاب رک ایستاده برای تجهیزات سنگین

معیارهای انتخاب رک ایستاده برای تجهیزات سنگین

معیارهای انتخاب رک ایستاده برای تجهیزات سنگین انتخاب رک ایستاده برای تجهیزات سنگین باید بر اساس معیارهای دقیق و کاربردی انجام شود. ابتدا باید وزن و ابعاد دقیق تجهیزات را در نظر گرفته و سپس…

ادامه مطلب
معرفی لوازم جانبی رک های شبکه

معرفی لوازم جانبی رک های شبکه

معرفی لوازم جانبی رک های شبکه لوازم جانبی رک های شبکه در واقع وسایلی هستند، که به کمک تجهیزات اصلی رک یعنی انواع سوئیچ ها، پچ پنل ها، کابل های شبکه، ماژول های فیبر نوری،…

ادامه مطلب
تبدیل روتر به اکسس پوینت

تبدیل روتر به اکسس پوینت

تبدیل روتر به اکسس پوینت تبدیل روتر به اکسس پوینت، یک مرحله مهم برای گسترش پوشش شبکه وای فای شما است. با این تبدیل می توانید سیگنال وای فای را بهتر هدایت کرده و ارتباط…

ادامه مطلب
استاندارد TIA در شبکه را بشناسیم!

استاندارد TIA در شبکه را بشناسیم!

استاندارد TIA در شبکه یکی از استانداردهای مهم در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که توسط انجمن صنعت ارتباطات آمریکا (TIA) تعیین شده است. این استاندارد شامل دستورالعمل ها و مشخصات فنی برای طراحی،…

ادامه مطلب
مراحل راه اندازی شبکه به صورت اصولی و حرفه ای

مراحل راه اندازی شبکه به صورت اصولی و حرفه ای

اجرای مراحل راه اندازی شبکه به صورت اصولی و حرفه ای برای کاربران مبتدی، بسیار سخت است. انسجام، قدرت، سرعت و توانایی الکتریکی مجموعه به چگونگی تاسیس آن بر می گردد. برای داشتن شبکه ای…

ادامه مطلب
کیفیت کابل شبکه چه تاثیری در عملکرد کلی شبکه دارد؟

کیفیت کابل شبکه چه تاثیری در عملکرد کلی شبکه دارد؟

کیفیت کابل شبکه می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد کلی شبکه داشته باشد. کابل های شبکه با کیفیت مناسب از جنبه های مختلف تأثیر مثبتی بر عملکرد شبکه دارند. به عنوان مثال، استفاده از کابل…

ادامه مطلب
کابل ضد آتش چیست و چه مشخصاتی دارد؟

کابل ضد آتش چیست و چه مشخصاتی دارد؟

کابل ضد آتش در شبکه های ارتباطی و الکتریکی استفاده می شود تا از شیوع حریق جلوگیری کند و امنیت را افزایش دهد. این کابل ها از جنس مواد خاصی تولید می شوند که در…

ادامه مطلب
زیرو یونیت 0U یا Zero Unit چیست؟

زیرو یونیت 0U یا Zero Unit چیست؟

زیرو یونیت 0U یا Zero Unit چیست؟ زیرو یونیت 0U یا Zero Unit چیست؟ یکی از جالب ترین سوالات موجود در صنعت الکترونیک است. این پرسش، نوعی اصطلاح و یک روش عالی برای سازماندهی بهتر…

ادامه مطلب
راهنمای خرید کابل شبکه

راهنمای خرید کابل شبکه

راهنمای خرید کابل شبکه با استفاده از راهنمای خرید کابل شبکه می توانیم یک خرید فوق العاده را تجربه کنیم، ابتدا نیاز است نیازهای خود را مشخص کنید. سپس به انتخاب کابل با استانداردهای بین…

ادامه مطلب
راهنمای خرید سینی رک : اندازه گیری فاصله ها

راهنمای خرید سینی رک : اندازه گیری فاصله ها

راهنمای خرید سینی رک : اندازه گیری فاصله ها رک ها را می‌ توانیم جزء مهمترین تجهیزات برای نگهداری سرورها معرفی کنیم، که همواره ابعاد و اندازه آنها مطرح بوده است و خریداران باید به…

ادامه مطلب

راهنمای خرید سینی رک : اندازه گیری فاصله ها

رک ها را می‌ توانیم جزء مهمترین تجهیزات برای نگهداری سرورها معرفی کنیم، که همواره ابعاد و اندازه آنها مطرح بوده است و خریداران باید به این موضوع توجه ویژه‌ای نمایند.

برای اینکه بتوان اقدام به قرار دادن سرورها و تجهیزات آنها داخل سینی رک کرد، باید فاصله آنها را نیز اندازه‌ گیری نمود. توجه به راهنمای خرید سینی رک و سپس اندازه‌ گیری فاصله‌ ها می‌ تواند، به کاربران کمک کند، تا انواع سرورها را درون رک نگهداری کنند.

برای اینکه اطلاعات کامل‌تری در مورد راهنمای خرید سینی رک به دست بیاورید، بهتر است، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

اهمیت اندازه گیری فاصله سینی رک

توجه به راهنمای خرید سینی رک بسیار مهم بوده و به کاربران کمک می‌ کند، تا بتوانند بهترین این تجهیزات را تهیه کنند. در نظر داشته باشید تجهیزات شبکه از لحاظ چگونگی نصب رک‌ها به دو دسته تجهیزات رکمونت و تجهیزات غیر رکمنت طبقه بندی می‌ شوند.

به دسته‌ای از تجهیزات که در زمان نصب در قسمت جلوی آداپتورهای رک قرار می‌ گیرند، تجهیزات رکمونت گفته می‌ شود. تجهیزات رکمونت دارای قسمت‌ های مختلف مانند نگهدارنده کابل، سرورها، پاور ماژول، سینی‌ های ثابت و متحرک و…. هستند که به راحتی روی پیچ‌ های بیرونی رک بسته می‌ شوند.

در نظر داشته باشید اکثر تجهیزات رکمونت اعم از نوع ثابت یا متحرک روی رک استاندارد نصب می‌ شوند، اما این قابلیت در سینی‌ های غیر رکمونت وجود ندارد. در این تجهیزات نیاز است، تا در ابتدا ابعاد سینی بررسی و کنترل شده و پس از بررسی ابعاد سینی و فاصله میان ستون‌ ها، رک مناسب را خریداری کنیم.

به همین دلیل در نظر گرفتن راهنمای خرید سینی رک از مهمترین مباحثی است، که امروز بررسی می‌ شود.

بررسی ابعاد و اندازه سینی‌های غیر رکمونت و فاصله میان ستون‌ های رک

هنگام بررسی راهنمای خرید سینی رک نیاز است تا به اندازه‌ گیری فاصله‌ ها پردازیم. بهتر است بدانید فاصله بین ستون‌ ها به ۴ شکل متفاوت اندازه‌ گیری می‌ شوند که در ادامه آنها را به شما معرفی می‌ کنیم:

بررسی ابعاد و اندازه سینی‌های غیر رکمونت و فاصله میان ستون‌ های رک

1. فاصله میان دو ستون جلو رک یا دو ستون پشت رک

به طور کلی در اکثر مواقع فاصله مشخصی بین دو ستون جلو یا عقب ستون‌ های رک وجود دارد. این فاصله در همه رک‌ های استاندارد یک اندازه بوده و معمولاً برابر با ۱۹ اینچ است. توجه داشته باشید تجهیزات رکمونت فقط زمانی در رک‌ های شبکه نصب می‌ شوند، که فاصله مشخص شده برابر با این مقدار باشد.

مشاهده محصولات

2. فاصله میان جا پیچ‌ های داخل ستون‌ ها

موضوع مهمی که در مورد راهنمای خرید سینی رک باید به آن پرداخته شود، فاصله میان پیچ‌ های داخل ستون‌ ها است. به عبارتی عرض سینی غیر رکمونت باید دارای حداکثر استاندارد باشد، تا بتوان اقدام به قرار دادن تجهیزات مختلف در آنها کرد. در نظر داشته باشید، که سینی‌ های غیر رکمونت از کنار پیچ داخلی رک‌ ها نصب می‌ شوند.

3. فاصله میان ستون‌ های عقب و جلو رک

در مورد راهنمای خرید سینی رک در حوزه فاصله میان ستون‌ های عقب و جلو باید بگوییم سینی هایی که میان ستون‌ ها در عقب و جلو قرار می‌ گیرند نیز، باید دارای فاصله مشخصی باشند، که این مقدار در هر رک می‌ تواند متفاوت باشد. به طور کلی این فاصله از قسمت ابتدایی تا انتهای فضای داخلی رک را به صورت عمودی شامل می‌ شود.

4. فاصله مرکز تا مرکز جاپیچ‌ های داخلی آداپتورهای عقب و جلو

فاصله‌ ای که بین جا پیچ‌ های موجود روی سینی است، باید با فاصله جا پیچ‌ های درونی سینی‌ های رک مساوی باشد در غیر این صورت نمی‌ توان سینی‌ ها را به رک وصل کرد.

در دستگاه رک خود از سینی متحرک استفاده کنیم یا ثابت؟

بسیاری از افراد هنگامی که راهنمای خرید سینی رک را بررسی می‌ کنند ممکن است این سوال را بپرسند، که سینی ثابت یا سینی متحرک؛ کدام یک برای رک آنها بهتر است؟ یافتن پاسخ این سوال پس از اندازه‌ گیری فاصله‌ ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

در پاسخ به این سوال ساده باید بگوییم اگر تجهیزات موجود در شبکه سنگین یا نیم سنگین هستند و به ندرت می‌ توان آنها را حرکت داد، بهتر است، از سینی‌ های ثابت استفاده شود.

اما در صورتی که تجهیزات شما سبک وزن هستند، می‌ توانید از سینی متحرک استفاده کنید. به طور کلی هنگامی از سینی متحرک استفاده می‌ کنند، که نیاز باشد تجهیزات به دفعات مختلف جابجا شوند.

 

نکات تکمیلی مهم در مورد اندازه و فاصله رگ

اگر توجه به راهنمای خرید سینی رک و دقت به اندازه‌ گیری فاصله‌ ها برای شما اهمیت دارد، بهتر است، به نکات این قسمت نیز توجه لازم را داشته باشید.

وقتی صحبت از ابعاد و فاصله رک می‌ شود، منظور ارتفاع، عرض و عمق این تجهیزات است. بهتر از نکات زیر را در مورد راهنمای خرید سینی رک مطالعه کنید، تا هنگام خرید این تجهیزات، با مشکل روبرو نشوید:

  • جهت اندازه‌ گیری کردن ارتفاع رک ها از واحدی به نام یونیت استفاده شده که آن را با حرف U نمایش می‌ دهند.
  • در اکثر مواقع یک واحد یونیت معادل 1.75 اینچ یا به عبارتی 44.45 میلی‌متر است.
  • عمقی که برای تجهیزات رک در نظر گرفته می‌ شود رابطه مستقیمی با تجهیزات داخلی آن داشته و معمولاً ۳ اینچ بیشتر از ابعاد و اندازه تجهیزات داخلی است.
  • در حال حاضر سینی‌ های رک را جهت جدا کردن طبقات از یکدیگر استفاده می‌ کنند. این سینی‌ ها دارای دو مدل ثابت و متحرک هستند؛ نوع ثابت را با کمک پیچ به بدنه رک وصل کرده اما نوع متحرک آن به صورت ریلی روی رک سوار می‌ شود.

نکات تکمیلی مهم در مورد اندازه و فاصله رگ

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله در مورد راهنمای خرید سینی رک برای شما گفتیم، در نظر گرفتن فاصله آن ها هنگام خرید از مهم‌ ترین و ضروری‌ ترین موارد است.

در صورتی که می‌ خواهید اقدام به خرید سینی رک یا دیگر تجهیزات ضروری کنید، می‌ توانید محصول مورد نظر خود را از گروه تولیدی آماد سیستم سفارش دهید.

خرید از مجموعه ما می‌ تواند مزیت‌ های فراوانی داشته باشد، برای مثال تضمین اصالت کالا، مشاوره تخصصی و رایگان، ارسال سریع محصولات به سراسر ایران و فرصت ۷ روزه بازگشت کالا از مهم ترین مزیت‌ های خرید از مجموعه ما است.

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574