تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟

خانه    بلاگ      تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟
تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟

اگر به دنبال جواب پرسش های مثل تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ هستید ، مقاله ما برای مطالعه گزینه مناسبی است .

رک از تجهیزات کاربردی در شبکه های اینترنتی و مخابراتی می باشد ، که به منظور نگهداری بهتر از تجهیزات در طراحی مجموعه به کار می رود . به طور کلی رک ها از نظر ساختمان به دو دسته ، دیواری و ایستاده تقسیم می شوند . در ادامه درباره شباهت ها و تفاوت های این دو رک صحبت می کنیم ، با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: نحوه نصب و راه اندازی روتر میکروتیک

رک ایستاده چیست ؟

در ابتدای مقاله تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ به صورت جداگانه به معرفی این دو تجهیز می پردازیم . رک ایستاده یا ” standing rack ” وسیله ای است ، که برای نگهداری و سازماندهی تجهیزات الکترونیکی و شبکه استفاده می ‌شود .

این رک‌ ها از قاب های فلزی تشکیل شده ‌اند ، که دارای قفسه ‌ها و فضا های متعددی هستند . از این تجهیز برای نصب و نگهداری از تجهیزات مختلفی مانند سرور ها ، سوئیچ‌ ها ، روتر ها ، پچ پنل‌ و … استفاده می شود .

تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ کاربران را راهنمایی می کند ، تا متناسب با نیاز مجموعه ، این محصول را سفارش دهند . رک‌ های ایستاده اغلب در محیط‌ هایی مانند مراکز داده ، اتاق‌ های سرور ، ادارات و محیط‌ های شبکه به کار می روند .

رک ایستاده چیست ؟

رک دیواری چیست ؟

در این بخش از مقاله تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ به معرفی رک دیواری می پردازیم . رک دیواری یا ” wall _ mounted rack ” تجهیزی مطمئن برای نگهداری و سازماندهی تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی است .

محل قرارگیری این محصول در شبکه ها ، دیوار های داخلی یا دیگر سطوح عمودی موجود در مجتمع می باشد . این رک ، نوعی جعبه فلزی با قفسه های متعدد است . این تجهیز کاربردی به کاربر این اجازه را می دهد ، تا در کمترین فضای ممکن ، تجهیزات خود را در مجموعه به نصب برساند ‌.

با بهره گیری از این وسیله ، تجهیزات پستو شبکه را طبق قاعده مشخصی در شبکه قرار دهید . تا حدودی در این قسمت از مقاله به جواب پرسش تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ رسیدید . در ادامه مفصل تر در این بازه صحبت می کنیم .

رک‌ های دیواری به دلیل نصب بر روی دیوار ، راهکاری مناسب برای محیط ‌های کوچک مانند دفاتر کوچک ، اتاق ‌های سرور کوچک ، واحدهای تجاری کوچک و منازل می باشد .

شباهت های رک دیواری و رک ایستاده

در جواب به پرسش تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ در مورد شباهت های این دو تجهیز صحبت می کنیم . شرایط محیط تأثیر به خصوصی بر عملکرد تجهیزات شبکه دارد . برای حفظ راندمان کلی شبکه بایستی در جهت ایمن سازی مجموعه قدم بردارید .

رک های شبکه به شما امکان می دهند ، تا بر طبق قاعده خاصی ابزارآلات الکترونیکی و ارتباطی را در شبکه قرار دهید . ابن دو تجهیز ، محیطی ایمن برای نگهداری از تجهیزات شبکه به پا می سازد . با بهره گیری از این محصول ، ایمنی را از نو در سیستم های خود بنا سازید .

در جواب به پرسش تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده ، باید گفت که از انواع این تجهیز به منظور در شبکه های الکتریکی استفاده می شود . از شباهت های آن دو می توان به موارد ذیل اشاره کرد ؛

  • نگهداری و سازماندهی تجهیزات : هر دو رک ایستاده و رک دیواری برای نگهداری و سازماندهی تجهیزات الکترونیکی و شبکه به کار می روند . با استفاده از این تجهیز می توان از سرور ها ، سوئیچ‌ ها ، روتر ها و دیگر تجهیزات شبکه محافظت کرد .
  • استفاده در محیط‌ های تجاری : هر دو تجهیز به عنوان راهکاری موثر برای سازماندهی و نگهداری تجهیزات شبکه و الکترونیکی در محیط‌ های تجاری و کسب و کار مورد استفاده قرار می ‌گیرند .
  • قابلیت مدیریت کابل : رک ها دارای سیستم ‌های مدیریتی برای سازماندهی و نگهداری منظم از کابل ‌ها هستند . این سیستم‌ به کاربر کمک می ‌کند ، تا کابل‌ ها را به صورت منظم و بهینه در رک قرار دهد .
  • استحکام و مستحکم بودن : رک ایستاده و رک دیواری از قاب ‌های فلزی ساخته شده‌ اند . این قاب‌ها از تجهیزات در برابر ضربه و خراش محافظت می کنند .
  • و …

حال که با شباهت های این دو تجهیز آشنا شدید ، می توانید به بخشی از پرسش تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ پاسخ دهید .

بیشتر بخوانید: خرید رک ایستاده

شباهت های رک دیواری و رک ایستاده

تفاوت های رک دیواری و رک ایستاده

پرسش تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ از سوالات رایج در بین کاربران این نوع از سیستم های الکتریکی است . با این که شرکت ها از تولید این تجهیز هدف مشخصی را دنبال می کنند ، اما با یکدیگر تقفاوت های شایانی دارند . از تفاوت های بارز این دو تجهیز می توان موارد ذیل را نام برد ؛

  • نوع نصب : رک ایستاده به صورت عمودی و پشت به پشت نصب می گردد . در حالی که رک دیواری به دیوار پیچ و مهره می شود .
  • مکان قرارگیری : رک ایستاده در محیط ‌هایی مانند ؛ مراکز داده ، اتاق‌ های سرور و محیط‌ های شبکه قرار می ‌گیرد ، اما رک دیواری به عنوان یک راهکار مناسب در محیط‌ های کوچک و محدود به کار می رود .
  • قابلیت توسعه : رک ایستاده اغلب قابلیت توسعه و افزودن تجهیزات بیشتر را دارد ، در حالی که رک دیواری معمولاً فضای آن ثابت است .
  • قابلیت جابجایی : رک ایستاده به دلیل برخورداری از چرخ ، جا به جایی آن راحت است ، اما رک دیواری بعد از نصب به دیوار ثابت می ‌ماند و تغییر موقعیت آن در مجموعه دشوار است .
  • و …

مقاله تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ علاوه بر پاسخ به این پرسش ، این دو تجهیز را به طور کامل به خوانندگان معرفی می کند .

سخن پایانی

آماد سیستم چندین سال است که در زمینه تولید رک و متعلقات آن فعالیت می کند . همچنین فعالیت خود را در فضای مجازی نیز ادامه داده است . با مراجعه به وب سایت فروش مجموعه می توانید سوالاتی مثل ؛ تفاوت ها و شباهت های رک دیواری و رک ایستاده چیست ؟ یا رک دیواری مناسب جه مجموعه هایی است ؟ را مستقیما از کارشناسان تولید بپرسید.

بیشتر بخوانید: خرید رک دیواری

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574