خرید اینترنتی رک شبکه

خانه    بلاگ      خرید اینترنتی رک شبکه
خرید اینترنتی رک شبکه

پلاک شبکه نوعی محفظه فلزی است که به منظور محافظت از تجهیزات شبکه همچون لوتر مودم فایروال و سرور به کار گرفته می شود اهمیت رک ها در افزایش طول عمر تجهیزات شبکه محافظت از آنها و همچنین به وجود آوردن دسترسی راحت و آسان به تجهیزات است.

ایجاد نظم و سازماندهی به تجهیزات شبکه و همچنین ایجاد امکانی برای ارتقای آنها از مزیت های رک های شبکه به شمار می رود. امروزه اکثر شرکت ها و افراد تمایل به خرید اینترنتی رک شبکه دارند. به همین دلیل در نظر داریم در این مطلب به شرح این روش خرید رک ها بپردازیم.

رک شبکه چیست؟

در اولین بخش از مبحث خرید اینترنتی رک شبکه به بیان شرح مختصری از رک و کاربرد آن می پردازیم. همانگونه که در بخش ابتدایی مقدمه این مطلب نیز ذکر شد رک ها نوعی محفظه هستند که، به منظور محافظت از تجهیزات شبکه به کار گرفته می گردند.

این محفظه ها با مدل ها ابعاد و تنوع فراوانی تولید و عرضه می شوند. به عنوان مثال رک های شبکه از لحاظ ابعاد جنس ساخت نوع رنگ و غیره با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین لازم به ذکر است که ابعاد رک با واحدهای به خصوصی سنجیده می شود.

عرض رک های شبکه به واحد سانتی متر و همچنین ارتفاع آن با واحدی به نام یونیت بیان می شود. هر یونیت در سنجش ارتفاع رک ها حدود ۴.۴۴۵ سانتی متر به شمار می رود. درون محیط رک نوعی ستون عمودی قرار می گیرد که تجهیزات رک را به آن ستون پیچ و مهره می کنند.

اصطلاحا به این ستون ها آداپتور گفته می شود. این ستون ها دارای چندین سوراخ هستند که، به منظور پیچ نمودن تجهیزات استفاده می شوند. هر یونیت از ارتفاع رک را معادل سه سوراخ از این آداپتور در نظر می گیرند. یونیت ها از پایین رک شماره گذاری می شوند.

این بدان معنی است که پایین ترین سوراخ بر روی آداپتور پایین ترین یونیت درک در نظر گرفته شده و از شماره یک شروع می شود. در ادامه مبحث خرید اینترنتی رک شبکه با انواع مختلف رک های شبکه آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

رک شبکه دیواری

در ادامه مبحث خرید اینترنتی رک شبکه به شرح و بررسی رک های دیواری می پردازیم. رک های دیواری نوعی محفظه جهت محافظت و نگه داشتن تجهیزات شبکه هستند که معمولاً بر روی دیوارها و یا سقف ها نصب می شوند. در محیط هایی همچون بی آر تی شاهد وجود این محفظه ها در سقف ها هستید.

رک های دیواری در ارتفاع های متفاوت شامل ۶ یونیت ۷ یونیت ۹ و ۱۲ یونیت تولید می شوند. در ناحیه پشتی رک های دیواری محلی برای پیچ کردن و سوار کردن رک ها بر روی دیوار وجود دارد. در صورتی که دیوار دارای سستی باشد و یا تجهیزات شبکه درون رک دیواری بسیار سنگین باشند از پایه نگهدارنده استفاده می شود.

نقش این پایه نگهدارنده که در زیر رک دیواری نصب می شود محافظت و پشتیبانی از رک دیواری است. رک های دیواری به منظور نگهداری و محافظت از تجهیزات شبکه که دارای حجم کمی هستند استفاده می شوند. برای رک های دیواری ابزارهای متفاوتی همچون قفل ریتال درب شیشه ای فن استفاده می شود.

یکی از مواردی که، باید به هنگام خرید اینترنتی رک شبکه مد نظر قرار دهید قفل های رک های شبکه می باشد. این قفل ها امنیت رک و تجهیزات شبکه درون آن را، تامین می نمایند. بنابراین، یکی از آیتم های مهم خرید رک همین قفل ها به شمار می روند.

رک شبکه دیواری

رک شبکه ایستاده

در این بخش از مبحث خرید اینترنتی رک شبکه رک شبکه ایستاده را بررسی و ارزیابی می کنیم. رک های شبکه ایستاده معمولاً به صورت ثابت و یا متحرک هستند اکثراً از چرخ در زیر رک ها به عنوان پایه استفاده می شود تا قابلیت جابجایی آنها راحت باشد.

مطالعه بیشتر: رک ایستاده

ارتفاع رک های ایستاده حدوداً ۱۲ یونیت الی ۴۷ یونیت است. در محیط هایی که میزان و وزن تجهیزات شبکه بسیار زیاد و سنگین است از رک های ایستاده استفاده می شود. کابل های شبکه دارای ورودی و خروجی هایی به منظور ساماندهی کابل های شبکه هستند.

این نوع رک های ایستاده شامل چهار پایه هستند. معمولاً این پایه ها را، به طور ثابت در رک های ایستاده قرار می دهند. این پایه ها ضد زلزله هستند و از تجهیزات گران قیمت شبکه در برابر عوامل محیطی مانند زلزله و غیرع به بهترین شکل ممکن محافظت می کنند.

به هنگام خرید اینترنتی رک شبکه ایستاده به راحتی می توانند ویژگی های رک ایستاده مورد نظر خود را، با کارشناسان فروش مجموعه های اینترنتی کنترل کرده و کلیه آپشن های مورد نیاز خود از جمله ابعاد و سایز و سایر تجهیزات رک را، سفارشی سازی نمایید.

نحوه خرید اینترنتی انواع رک های شبکه

خرید اینترنتی رک شبکه امری کاملا عادی و رایج است. اکثر شرکت ها اقدام به خرید رک های مورد نظر خود از طریق خرید اینترنتی و یا غیر حضوری می نمایند. این امر به صرفه جویی در زمان و انرژی افراد کمک شایانی می کند.

به منظور خرید اینترنتی رک های شبکه می توانید از طریق وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی معتبر اقدام کنید. خرید اینترنتی رک شبکه با مزایایی برای شما همراه خواهد بود. برای مثال، در این گونه خرید دیگر نیازی به رفت و آمدهای متعدد جهت کنترل چندین نمونه رک وجود ندارد.

در این مدل خرید شما دسترسی مستقیم به مشاهده کلیه انواع رک های شبکه خواهید داشت. به راحتی قادر به مقایسه آن ها با سایر انواع رک های دیگر می باشید و همچنین، کلیه اطلاعات دقیق رک ها شامل عرض، عمق، جنس و سایر تجهیزات عرضه شده به همراه رک های شبکه بر روی وبسایت ها عرضه شده است.

برای مثال، با مراجعه به وبسایت آماد سیستم، یکی از معتبرترین عرضه کننده های رک موجود در کشور، قادر به خرید کلیه انواع رک های شبکه می باشید. این مجموعه مجهز به کارشناسان پشتیبانی فروش اینترنتی است تا، در صورت لزوم راهنما و پاسخگوی شما باشند.

نحوه خرید اینترنتی انواع رک های شبکه

کلام پایانی

خرید اینترنتی رک شبکه امروزه با وجود فروشگاه های اینترنتی معتبر و مطرح امری راحت، آسان و سریع شده است که، شرکت ها و سایر افراد به راحتی و با مراجعه به وبسایت معتبر برخی از فروشگاه ها اقدام به خرید رک های مورد نظر خود می نمایند.

مجموعه آماد سیستم به واسطه عرضه مستقیم محصولات و تجهیزات شبکه از جمله رک های ایستاده و رک های دیواری یکی از فروشگاه های مطرح اینترنتی است. ارسال سریع، محصولات با کیفیت و مرغوب، پشتیبانی سریع و بر خط از جمله مزایای خرید از این مجموعه می باشد.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574