فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟

خانه    بلاگ      فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟
فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟

در اینجا قصد داریم به بررسی فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ بپردازیم . در ابتدای امر این سوال پیش می آید ، که فیس پلیت در چه قسمتی از شبکه ها نصب می گردد . در واقع فیس پلیت ها یکی از تجهیزاتی هستند ، که در تراکینگ ها به کار گرفته می شوند .

تراکینگ ها به عنوان کانال های می باشند ، که کابل ها از درون آن ها عبور می کنند . تراکینگ ها را به عنوان یکی از قسمت های مهم در تجهیزات پسیو شبکه می شناسند .

فیس پلیت در ترانکینگ چه نقشی دارد ؟

برای پاسخ به پرسش، فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ و همچنین دانستن آن که ، چرا از آن در تراکنیگ استفاده می کنند ، با ما همراه شوید . همانطور که قبلا اشاره کردیم ، این قطعه بخشی از تراکنیگ شناخته می شود . یعنی زمانی که افراد اقدام به خرید تراکینگ می نمایند ، لازم است که به همراه آن این قطعه را خریداری کرده ، بر روی آن پیاده سازی کنید .

در ادامه مبحث فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ قصد داریم به آیتم های مختلفی اشاره کنیم ، باید بگوییم این قطعه به عنوان یک پوشش محافظ است ، که بر روی کیستون ها قرار می گیرد . تفاوتی ندارد که ، کیستون ها از نوع تلفن یا شبکه باشند . درباره ساختار فیس پلیت باید بگوییم ، این وسیله از جنس پلاستیک یا فلز است ، که به صورت یک قاب در اطراف کیستون قرار می گیرد . به همین دلیل در بازار به این وسیله قاب پریز هم می گویند.

سوال فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ را قصد داریم از لحاظ فنی مورد بررسی قرار دهیم . در حقیقت باید بگوییم ، که مهمترین علت استفاده از این قطعه پنهان کردن اتصالات سیمی می باشد. این امر موجب می شود ، علاوه بر افزایش ایمنی به زیبایی کار هم کمک زیادی کند .

فیس پلیت در ترانکینگ چه نقشی دارد ؟

جنس فیس پلیت چیست ؟

جنس فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ را می خواهیم از مناظر مختلف تحت بررسی قرار دهیم . اغلب فیس پلیت ها به وسیله پلاستیک یا فلزات ساخته می شوند . یکی از پرکاربردترین انواع فیس پلیت آن هایی هستند ، که به وسیله پی وی سی ، پلاستیک های فشرده ساخته شده اند . انتخاب جنس فیس پلیت با توجه به محیطی باید انجام بگیرد ، که قرار است این قطعات را در آن جا نصب کنید .

معمولا این قطعات را به شکل توکار بر روی دیوارها نصب می کنند . برای نصب کردن فیس پلیت های روکار ، از رولپلاک یا چسب های مخصوص استفاده می نمایند . در طراحی فیس پلیت ها یک بخش شیشه ای نیز وجود دارد ، که کاربران می توانند با استفاده از آن برچسب شماره کابل را مشخص نمایند .

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید رک ایستاده

انواع فیس پلیت ترانکینگ چیست ؟

در طی بررسی فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ با ما همراه شوید . در حالت کلی مشاهده می کنیم ، که فیس پلیت ها در دو دسته تک پورت و دو پورت تولید و به بازار عرضه می شوند . البته انواع مختلفی از این قطعات وجود دارد ، که نسبت به دو نمونه یاد شده از کاربرد کمتری برخوردار هستند .

درباره انواع مدل های فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ چه می دانید مطالبی را در ادامه خواهید دید . انواع دیگری از فیس پلیت ها وجود دارند ، که به صورت چهار ، شش پورت تولید می شوند . تعداد ورودی هایی که بر روی کیستون قرار دارند را با عنوان پورت می شناسند . کاربران می توانند با استفاده از فیس پلیت ، چهار عدد کیستون ، کابل شبکه را در شبکه ی خود متصل کنند .

برای آشنایی با نوع دیگری از دسته بندی فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ با ما همراه باشید . فیس پلیت ها را از لحاظ دیگری نیز دسته بندی می کنند . در زیر به دو نوع مختلف آن اشاره خواهیم کرد :

فیس پلیت پهن : این مدل از فیس پلیت ، دارای سایز کلید و پریزهای معمولی می باشد . اغلب این مدل ها در سایز45 در 45 میلی متر در بازار مشاهده می شوند .

فیس پلیت باریک : یکی دیگر از مدل های فیس پلیت نوع باریک آن می باشد ، که اغلب از لحاظ سایز نصف اندازه ی فیس پلیت های معمولی را دارند . این مدل از فیس پلیت را جهت نصب بر روی ، ترانک ها و داکت هایی به کار می برند ، که به شکل باریک طراحی شده اند . می توانید این مدل از فیس پلیت را در ابعاد 22 تا 45 میلیمتری مشاهده نمایید .

 

انواع فیس پلیت ترانکینگ چیست ؟

کاربرد فیس پلیت چیست ؟

فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد ؟ درباره کاربرد این دسته از قطعات باید بگوییم ، این دسته از تجهیزات را معمولا با عنوان متعلقات ترانکینگ می شناسند ، که نقش عمده ای در کایل کشی شبکه دارند . استفاده از این تجهیزات به کاربران امکان رعایت نظم و ایجاد ایمنی در کابل کشی های شبکه را می دهد .

با استفاده از فیس پلیت ها می توانید ، به راحتی کابل ها را در شبکه مدیریت کنید . امکان برچسب گذاری بر روی فیس پلیت ها موجب می شود ، که کاربران بتوانند به راحتی کابل ها را تفکیک کنند .

خصوصیات فیس پلیت چیست و چه کارایی دارد، برای آشنایی بیشتر به برخی موارد کاربردی آن اشاره خواهیم کرد .

  • به کارگیری در کابل کشی های خانگی و صنعتی
  • استفاده از آن ها در کنار داکت و ترانکینگ
  • قابل استفاده در کیستون شبکه ، تلفن
  • می توانید از آن در هر نوع تجهیزات شبکه ای ، مانند کامپیوتر ، سوئیچ ، روتر استفاده کنید .
  • می توانید از آن ها برای هر مدل تجهیزات صوتی و تصویری استفاده نمایید .
  • از آن ها برای انتقال انواع داده ها به وسیله کابل های شبکه استفاده می کنند .

سخن پایانی

فیس پلیت چیست چه کارایی دارد ؟ سعی کردیم در ابتدا به شکل مختصر به این موضوع بپردازیم . حال که با فیس پلیت یا وال پلیت آشنا شده اید ، باید بدانید که انتخاب برند مناسب ، نقش مهمی در دوام این قطعات دارد . گروه آماد سیستم یکی از بزرگترین تولید کنندگان داخلی این نوع تجهیزات می باشد ، که محصولات خود را بر اساس استانداردها و متد های روز دنیا تولید می کند .

بیشتر بخوانید: قیمت و خرید رک سرور

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574