منظور از آرایش رک شبکه چیست؟

خانه    بلاگ      منظور از آرایش رک شبکه چیست؟
آرایش رک شبکه

برای آنکه که زیرساخت های تکنولوژی و فناوری اطلاعات یک نهاد به خوبی مدیریت شود، باید به آرایش رک شبکه توجه کنند. طریقه ی آرایش این نوعِ از تجهیزات مجموعه فعالیت هایی را تحت تأثیر قرار می دهد. مثلاً ما می توانیم، به؛ بررسی، کنترل، نظارت و… اشاره کنیم. حال باید توجه داشته باشید، که مسئول شبکه باید با آرایش رک سرور به خوبی آشنا باشد.
زیرا در صورت‌ عدم اطلاعات کافی در این زمینه قطعاً با مشکلات عدیده ای چون؛ خرابی تجهیزات و بروز نویز یا عوامل اینچنینی رو به رو خواهید شد. پس شما متخصص عزیز باید آموزش های مورد نیاز را در این زمینه دیده باشید و بدانید، چگونه یک سرور را می توان به بهترین حالت ممکن راه انداخت. ما در ادامه این مطلب از خود در آماد سیستم اطلاعات مورد نیاز شما را در این زمینه ارائه خواهیم کرد. پس برای پاسخ به سؤالات خود در این زمینه با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

آرایش رک شبکه یعنی چه!

ما در این قسمت به صورت شفاف توضیح خواهیم داد، که آرایش رک شبکه یعنی چه! اگر که بخواهیم، به صورت مفید در ارتباط با آرایش رک سرور به شما بگوییم؛ یعنی چیدمان و قرار دادن تجهیزات پسیو شبکه به صورت منظم درون یا برروی رک! در واقع از رک ها برای نظم دهی و کنترل انواع گوناگون تجهیزات سرور در کنار یکدیگر استفاده می شود.

از سویی دیگر رک ها باید بتوانند، امنیت تجهیزات را تأمین بنمایند. علاوه بر تمامی این ها داخل رک بایستی خنک بوده و بتواند، عملکرد سابق تجهیزات را حفظ کند. با توجه به تمامی این نکات گفته شده از رک ها، نصب درست آنها اهمیت شایانی پیدا می کند. یعنی آنکه شما باید رک ها را به بهترین حالت ممکن نصب نموده و آرایش رک شبکه را به درستی انجام بدهید.

در چیدمان تجهیزات پسیو شبکه باید به دو اصل توجه داشته باشید. یکی این است، که؛ در چیدمان آنها باید امنیت تأمین بشود و هم مدیریت بدان ها راحت پیش برود. در حالتی شما می توانید، به این دو هدف دست پیدا کنید، که آرایش رک شبکه به درستی انجام شده باشد.

شما باید به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. آنهم این است، که چیدمان این تجهیزات داخل رک دیواری و ایستاده چندان تفاوتی با همدیگر ندارند. به گونه ای که تنها برخی از استانداردها برای آرایش رک سرور تعریف شده که شما باید به آن ها دقّت کنید. ما در قسمت زیر به شما آموزش می دهیم، که آرایش رک شبکه به چه حالت است. پس برای کسبِ اطلاعاتِ بیشتر با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

مطالعه بیشتر: رک دیواری

برای آرایش رک سرور لوازم معرفی شده در قسمت زیر را تهیه کنید!

هنگامی که بحث آرایش رک شبکه به میانه ها می آید، شما باید به هریک از جوانب بی اندیشید! از نوعِ رک مورد نیاز خود گرفته تا قیمت و خرید دیگر تجهیزات جانبی است، که بدان ها نیاز پیدا می کنید. قبل از آنکه قدمی در این راستا بردارید، نوع رک را تعیین کنید. آیا رک دیواری برای شما مناسب تر است، یا رک ایستاده! تفاوتی ندارد، شما کدام مدل رک را برای محافظت از تجهیزات پسیو شبکه انتخاب بنمایید. به هرحال به برخی از متعلقات نیاز پیدا خواهید کرد.

ما در ادامه این مطلب از آماد سیستم شما را برای آرایش رک شبکه با انواع تجهیزات مورد نیاز آشنا می کنیم. پس شما می توانید، برای افزودن بَر اطلاعات خود در ادامه این نوشتار با ما همراه بشوید.

برای آرایش رک سرور لوازم معرفی شده در قسمت زیر را تهیه کنید!

·         پچ پنل

آیا شما می دانید، که کاربرد پچ پنل چیست؟ وجودِ این قطعه به شما امکان می دهد، اتصالات کابلی خود را به گونه ای منظم نصب بنمایید. این گونه می توانید، در فضای مورد نظر صرفه جویی های لازم را هم داشته باشید. البته با وجودِ پچ پنل در آرایش رک سرور همراه با سیستم کابل کشی شما دیگری نیاز نیست، که هزینه هایی اضافی برای تعمیر و نگهداری از رک سرور بپردازید.

بنابراین اگر که حجم کابل کشی شما بسیار بالاست، نسبت به خرید این قطعه کاربردی امتناع نورزید. مخصوصاً اگر که شما به دنبال رعایت اصول آرایش رک شبکه هستید.

·         نگهدارنده کابل عمودی

با وجودِ نگهدارنده کابل عمودی شما می توانید، از فضای کناره های رک نهایت استفاده را بکنید. در واقع با وجود این نگهدارنده ها می توانید، سیم برق، شبکه متصل به پورت ها را با خیالی آسوده کنترل نمایید. یکی از مهم ترین مزایایی که این نگهدارنده ها دارند، امکانِ نصبِ آنها در قسمت پشتی رک است! به این حالت محیط داخلی رک شبکه اِشغال نمی شود.

·         نگهدارنده کابل افقی

برای آنکه کابل شما به صورت منظم داخل رک شبکه قرار گیرد، باید از نگهدارنده کابل افقی کمک بگیرید. تهیه این عضو برای آرایش رک شبکه امری الزامی است! چرا که اینگونه کابل و سیم ها در هم نپیچیده و آسیب نمی بیند. اگر که شما نگهدارنده افقی را انتخاب بنمایید، میان پچ پنل و سوئیچ قرار خواهد گرفت. این گونه از پچ پنل به خوبی مراقبت های لازم به عمل می آید.

 

·         لیبل کابل و بست کمربندی

دو قطعه بسیار مهم که برای آرایش رک شبکه مورد استفاده قرار می گیرد، لیبل کابل و بست کمربندی می باشد. اغلب افراد نسبت به جایگاه این دو عضو بی توجه می باشند. ولی با استفاده از لیبل کابل یا بست کمربندی می توانید، کابل های خود را به راحتی از همدیگر جدا بنمایید.

چنین امری منجر به دسته بندی راحت تر و عیب یابی آسان تر سیم ها می شود. علاوه بر این ها شما می توانید، در محیط داخلی رک صرفه جویی لازم را به عمل بیاورید. از سویی کابل خود را از ورود آسیب هایی متعدد حفظ خواهید نمود.

قبل از آرایش رک سرور اقدامات زیر را انجام بدهید!

قبل از آنکه اقدام به آرایش رک شبکه نمایید، به نکات گفته شده در این قسمت توجه نمایید. اگر که شما احساس نیاز کنید، امکانِ خرید رک سفارشی را دارید. یعنی یک رک با اندازه و امکاناتی دلخواه برای خود بخرید. البته شما می توانید، یک رک مطابق نیازهای خود از دِل بازار پیدا بنمایید. شما با انتخاب برند آماد سیستم می توانيد، با تنوعی بسیار بالا از رک ها رو به رو بشوید.

ما سعی می کنیم، محصولات خود را با بهترین قیمت و بالاترین سطح کیفیت برای شما فراهم بنماییم. نکته بعد که باید بدان توجه داشته باشید؛ اندازه رک شبکه می باشد. تفاوتی ندارد، که آن را به حالت آماده یا سفارشی تهیه بنمایید. به هرحال برای آرایش رک شبکه بایستی به ابعاد آن توجه ویژه ای شود. شما باید اندازه رک را کمی بزرگ تر از میزان تجهیزاتی که دارید، انتخاب کنید.

چرا که امکان دارد، در آینده به تجهیزات شبکه خود بی افزایید. نکته بعد تهیه متعلقات لازم است. برای آرایش هرچه بهتر سرور شما باید تمامی متعلقات مورد نیاز را بخرید. مثلاً وجودِ لایت پنل به شما امکان می دهد، محیط داخلی رک را به خوبی تماشا کنید. از سویی با وجودِ نگهدارنده کابل از هر نوعی می توانید، از کابل ها در عین صرفه جویی در فضا به خوبی محافظت بنمایید.

قبل از آرایش رک سرور اقدامات زیر را انجام بدهید!

سخن آخر

دوستان عزیز ما در طول این مطلب از خود سعی نمودیم، با شما در ارتباط با آرایش رک شبکه صحبت بنماییم. قطعاً شما متوجه شدید، با وجودِ چنین قطعاتی داخل رک ها را به راحتی بی آرایید. همچنین از تجهیزات خود به خوبی محافظت‌ نموده و عمر آنها را هرچه طولانی تر کنید.

امیدواریم که اطلاعات ارائه شده در طول این مطلب از ما در آماد سیستم برای شما مفید بوده باشد. البته شما می توانید، در صورت وجودِ سؤالات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574