منظور از یونیت در رک شبکه چیست ؟

خانه    بلاگ      منظور از یونیت در رک شبکه چیست ؟
منظور از یونیت در رک شبکه چیست ؟

منظور از یونیت در رک شبکه چیست ؟ ، این پرسش از متداول ترین سوالاتی است که کاربران شبکه از فروشندگان می پرسند . یونیت واحد اندازه گیری ارتفاع در رک می باشد .

رک از الزامات ضروری در شبکه های اینترنتی به حساب می آید . این تجهیز بر سلامت و ایمنی ابزارآلات تاثیر دارد . بنابراین بایستی یونیت آن متناسب با ارتفاع تجهیزات شبکه انتخاب شود ، تا عملکرد مجموعه در تمام برهه های زمانی بهترین باشد .

در ادامه مبحث به صورت مفصل درباره یونیت شبکه و مشخصات آن توضیح داده ایم ، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید .

جهت ارتباط با کارشتاسان فروش می توانید از طریق شماره تماس های زیر اقدام نمایید

یونیت در رک شبکه به چه معناست ؟

در ادامه مقاله منظور از یونیت در رک شبکه چیست ؟ به توضیح قاعده طراحی این تجهیز می پردازیم . رک شبکه از محصولات کاربردی در دنیای دیجیتال به حساب می آید .

از آن جایی که ساخت و طراحی رک شبکه مطابق با بروزترین استاندارد های جهانی انجام می شود ، مشخصات فنی همچون ابعاد ، حجم ، وزن و چگالی بهترین هستند . بنابراین برای نگهداری از تجهیزات پستو مناسب اند .

همانطور که در مطالب پیش نیز اشاره شد ، یونیت همان ارتفاع رک است که بنابر ارتفاع تجهیزات پستو و شبکه طراحی می گردد ‌. از این رو در بازار مصرف آن ، تنوع بین محصولات بسیار است .

یونیت یکی از قواعد اصلی در طراحی رک های شبکه به حساب می آید . این قاعده به طراحی کمک می کند که محصول نهایی علاوه بر کیفیت بالا ، کاربردی باشد .

یونیت تنها یک قاعده ساده و یک عدد نیست ، بلکه نشان دهنده کاربرد محصول در شبکه های اینترنتی است . یونیت رک های شبکه در محدوده عددی 60 تا 180 متر یا حتی بیشتر طراحی می گردد ، تا محصول نهایی قابلیت محافظت و نگهداری از صد ها تجهیز متفاوت را داشته باشد .

قاعده طراحی یونیت در انواع رک های شبکه ، متفاوت است . این نوع از جعبه های الکترونیکی در شبکه های اینترنتی در مدل های ایستاده و دیواری طراحی می شوند . بنابراین جهت ساخت هر یک ، یونیت قواعد خاصی را پیش روی طراح قرار می دهد .

از این رو ، افرادی که در عرصه تولید و طراحی رو های شبکه فعالیت می کنند ، بایستی علاوه بر مهارت بالا از قواعد د اصول طراحی یونیت با خبر باشند ، تا انواع محصول را در کیفیت های بالا تولید و در بازار به فروش برسانند .

یونیت در رک شبکه به چه معناست ؟

آیا یونیت بر کیفیت رک های شبکه تاثیر دارد ؟

منظور از یونیت در رک شبکه چیست ، همان ارتفاع محصول به حساب می آید ، که به کاربر در انتخاب رک کمک شایانی می کند . این مشخصه عالی بر کیفیت و عملکرد محصول تاثیر به خصوصی می گذارد . در صورتی که اندازه و سایز یونیت برگرفته از مقادیر استاندارد باشد ، رک نیز در نگهداری از تجهیزات پستو موفق تر است .

اما در صورتی که طراحان نسبت به اندازه یونیت شبکه بی تفاوت باشند ، علاوه بر این که رک از ارتفاع خوبی برخوردار نیست در طراحی دیگر ابعاد محصول نیز با مشکل رو به رو می شوند .

طراحان نباید تغییراتی در مقادیر یونیت و ابعاد رک به وجود آوردند ‌. از آن جایی که مقادیر درج شده در جداول استاندارد جهانی نتیجه سال ها تحقیق گروهی از کارشناسان و صنعت گران بوده است ، بهترین ابعاد برای طراحی رک ها شبکه هستند .

آنان تمامی این مقادیر و اندازه ها را پس از بررسی و آزمایش های طولانی به ثبت رسانده اند . بنابراین با بهره گیری از این اندازه ها ، رک تولیدی از لحاظ یونیت ، سطح مقطع ، حجم و چگالی بهترین هستند .

یونیت در رک شبکه مهم ترین فاکتوری است ، که بر کیفیت و طراحی محصول تاثیر دارد . با وجود این قاعده برتر ، روند تولید محصول کنترل می شود ، چراکه با وجود ارتفاع مناسب ، سایز مشخصات محصول از ابعاد گرفته تا چگالی دستگاه همگی در مقادیر استاندارد تولید می گردد .

کیفیت رک شبکه با وجود یونیت مناسب ، معرکه است . از آن جایی در حال حاضر رک های شبکه در یونیت های استاندارد طراحی می شود ، مناسب ترین دستگاه جهت نگهداری از ابزارالات شبکه ها به حساب می آیند .

در چنین تجهیزات الکترونیکی با وجود یونیت مناسب ، اتصالات یا قطعات جانبی آن در جایگاه مناسبی قرار دارند ‌. به همین خاطر با خرید این محصول ، مجموعه اینترنتی شما تضمین می شود .

آیا یونیت بر کیفیت رک های شبکه تاثیر دارد ؟

در طراحی یونیت در رک های شبکه به چه پارامترهایی توجه کنیم ؟

در ادامه مبحث منظور از یونیت در رک شبکه چیست ؟ ، به توضیح شاخصه های طراحی محصول می پردازیم . ساخت و طراحی رک های شبکه آسان نیست ، بلکه سختی های بسیاری دارد .

در صورتی که ساخت محصول خارج از قاعده انجام شود ، تجهیز نهایی علاوه بر ابعاد نامناسب ، از رسانای الکتریکی بالایی بهره مند می شود . به همین خاطر بل نصب ابزارآلات پستو در رک ها ، اختلالات الکتریکی بسیاری برای مجموعه اتفاق می افتد .

یونیت در رک شبکه ، مهم ترین شاخصه فنی در محصول به شمار می روند . اگر طراحی رک های شبکه مطابق با مقادیر و استاندارد های یونیت شبکه انجام گیرد ، رک تولیدی فوق العاده است .

یونیت در رک شبکه ، ارتفاع دستگاه را مشخص می سازد . تولید کنندگان بایستی در طراحی یونیت محصول تنها به مقادیر استاندارد اکتفا نکنند ، بلکه شاخصه هایی همچون ابعاد تجهیزات الکترونیکی شبکه را در نظر داشته باشند ‌.

از آن جایی که این دستگاه بدون وجود تجهیزات پستو ناتوان است ، نباید نسبت به ابعاد و سایز سیستم های شبکه بی تفاوت باشید ، تا عملکرد محصول در شبکه ها تضمین شود .

از ابعاد و سایز یونیت که بگذرید ، جنس یونیت نیز از اهمیت بالایی بهره مند است ‌. یونیت بخشی از رک شبکه را تشکیل می دهد . بنابراین نباید از رسانای الکتریکی بالایی بهره مند باشد ، تا در زمان فعالیت دستگاه موجب بروز شوک های الکتریکی نشود .

در طراحی یونیت در رک های شبکه به چه پارامترهایی توجه کنیم ؟

آیا یونیت در انتخاب رک شبکه به کاربران کمک می کند ؟

این پرسش ( منظور از یونیت در رک شبکه چیست ؟ ) شاید به نظر به یک قطعه الکترونیکی در محصول اشاره کند ، اما این طور نیست . از یونیت به عنوان رک شبکه یاد می شود ، که در خرید و انتخاب محصول به مشتریان کمک فراوانی می کند .

در خرید رک های شبکه ، معیار های متعددی به کاربران کمک می کند . یونیت مهم ترین شاخصه در انتخاب رک شبکه است . با وجود این پارامتر ، خرید محصول آسان می شود .

از آن جایی که در توزیع رک های شبکه ، سایز یونیت بر اتیکت محصول درج می شود ، مشتریان می توانند با در نظر گرفتن ابعاد تجهیزات شبکه خود و ارزیابی ارتفاع محصول ، بهترین رک ایستاده را برای سازماندهی شبکه شان خریداری نمایند .

به همین دلیل در خرید رک های شبکه حتما به یونیت آن توجه کنید تا در آخر محصولی کاربردی و باکیفیت برای شبکه تان سفارش دهید .

سخن آخر

آماد سیستم از برترین تولید کنندگان ایرانی در دنیای دیجیتال به حساب می آید ، که در حال حاضر مسئولیت تولید انواع رک های شبکه را بر عهده دارد .

این کمپانی برتر در عرصه مجازی نیز فعالیت می کند . بدین خاطر با رجوع به وب سایت معتبر شرکت می توانید از خدمات اینترنتی ما بهره ببرید ، تا علاوه بر کسب اطلاعات در بهترین شرایط ممکن محصول را سفارش دهید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574