نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک

خانه    بلاگ      نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک
نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک

در سالیان گذشته و با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه انواع سیستم‌ های کامپیوتری، شبکه‌ های کامپیوتری نیز به وجود آمدند. منظور از تشکیل یک شبکه کامپیوتری، انتقال اطلاعات ما بین تمام عضوهای ثابت یک شبکه است. اعضای یک شبکه کامپیوتری از راه های مختلف به یکدیگر متصل می شوند. نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک نیز رونق فراوانی به خود گرفته است. دلیل این امر را، می‌ توان در کنترل تمامی سیستم‌ های تحت شبکه، انتقال اطلاعات و همچنین، ذخیره داده‌ ها به منظور رونق کسب و کار یافت.

اهمیت راه اندازی شبکه برای کسب و کارهای کوچک

نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک دارای مزیت بسیار فراوان است. مزایای راه‌ اندازی شبکه برای این نوع کسب و کارها به حدی فراوان است که، اکثر آن ها در تکاپوی راه‌ اندازی شبکه بین تمامی سیستم‌ های زیر مجموعه شرکت خود هستند.

به وسیله یک شبکه کامپیوتری، مدیران قادر به کنترل نمودن تمامی جزئیات رخ داده درون کسب و کار خود و مدیریت آن خواهند بود. داشتن یک شبکه کامپیوتری بین تمامی اعضای یک گروه، امکان استفاده از تمامی امکانات و قابلیت های سیستمی را، ارائه می دهد.

به وسیله نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک، علاوه بر ایجاد دسترسی مستقیم به تمامی اجزای شبکه، یک تغییر و تحول شگرفی در پیشرفت کسب و کار ایجاد خواهد کرد. امروزه شاهد گسترش تقاضا برای اعمال تنظیمات شبکه مختص کسب و کارهای کوچک نیز هستیم.

اهمیت راه اندازی یک شبکه کامپیوتری در کلیه کسب و کارها بسیار حیاتی و اساسی است. شبکه ها نقش سازنده ای در پیشرفت کسب و کارها دارند. بنابراین، می توان گفت اشتراک گذاری فایل ها و اطلاعات کم ترین ویژگی و مزیت شبکه کردن سیستم های کامپیوتری به شمار می رود.

اهمیت راه اندازی شبکه برای کسب و کارهای کوچک

شبکه های کامپیوتری چه مزایایی دارند؟

نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک و سایر انواع گسترده کسب و کارها، در افزایش ارتباطات موثر این مجموعه ها نقش به سزایی دارد. مدیران کسب و کارهای متنوع برای نظارت و کنترل بیشتر نیازمند شبکه هستند. حال آن که، شبکه برای سایر افراد نیز دارای مزایا می باشد؛

 

  • افزایش ارتباطات و دیتا: اتصال شبکه به دنیای وب، امکان ارسال اطلاعات را، در کم ترین زمان به اقصی نقاط دنیا فراهم می نماید. سرعت انتقال اطلاعات در دنیای شبکه به قدری بالاست که، شما قادر به ارسال فایل های حجیم، در حین مکالمه به آخرین نقطه از دنیا خواهید بود.
  • اشتراک گذاری آسان فایل ها: نقش ویژه شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک و بزرگ ارسال دیتا در حجم بسیار بالا و اشتراک گذاری آن ها است. صرفه جویی در زمان از بارزترین ویژگی های داشتن یک شبکه کامپیوتری است.
  • افزایش ظرفیت ذخیره اطلاعات: هنگام بهره‌ گیری از یک شبکه کامپیوتری در انواع مختلف کسب و کارها افراد یک مزیت بزرگ را، تجربه خواهند نمود. این مزیت نیز افزایش ظرفیت و حجم ذخیره سازی اطلاعات و دیتاها می‌ باشد.
  • کاهش هزینه ها: ویژگی بزرگ شبکه قابلیت اشتراک گذاری انواع فایل‌ها، اپلیکیشن‌ ها، نرم‌ افزارها و غیره می‌ باشد. در این صورت با داشتن یک شبکه بین سیستم‌ های کامپیوتری، شما قادر به اشتراک گذاری اپلیکیشن ها نیز بوده و به این ترتیب در هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی نمایید.
  • انعطاف پذیری بالا: استفاده از شبکه های کامپیوتری از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. کاربران تحت شبکه امکان استفاده از سایر امکانات شبکه را، در کوتاه ترین زمان دارند.
  • قابلیت توسعه یافتن: شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک و سایر انواع کسب و کارها از مزیت گسترش و توسعه دادن برخوردار هستند. با صرف اندک هزینه ای می توان این شبکه ها را، توسعه داد.

بیشتر بخوانید: شبکه کردن دو کامپیوتر

نقش شبکه های کامپیوتری در پیشرفت کسب و کارها چیست؟

شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک و بزرگ نقش گسترده ای دارا می باشد. امروزه موقعیت کسب و کارها در جهان به گونه ای پیش می رود که، علاوه بر داشتن شرکت‌ های فیزیکی، به صورت آنلاین نیز فعالیت خود را، ادامه می دهند.

وسیله یک شبکه کامپیوتری کسب و کارهای کوچک قادر به گسترش بازار کاری خود و جذب مشتریان بیشتر نیز می شوند. راه‌ اندازی فروشگاه‌ های آنلاین در سطح کشوری و حتی خارجی باعث شده تا، کسب و کارهای کوچک نیز پا را، از مرزها فراتر گذاشته و به تجارت جهانی دست یابند.

در واقع می توان این گونه بیان کرد که، راه اندازی شبکه برای کسب و کارهای کوچک می‌ توان بدون نیاز به هزینه‌ های فراوان و گزاف کسب و کار خود را، گسترش داد و آن را، تا سطح‌ های بسیار بالاتری رساند. به وسیله شبکه می‌ توان تک تک جزئیات کسب و کارهای کوچک را، کنترل نمود.

 

نقش شبکه های کامپیوتری در پیشرفت کسب و کارها چیست؟

انواع شبکه های کامپیوتری مخصوص کسب و کارها کدام است؟

راه اندازی و نصب شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک و بزرگ به دو روش وایرلس و سیمی صورت می گیرد. راه‌ اندازی شبکه‌ ها برای کسب و کارها نیازمند تخصص و دانش ویژه است. این کار به روش وایرلس و از طریق وای فای امکان پذیر است و همچنین، از طریق کابل لن نیز صورت می گیرد؛

 

  • شبکه وایرلس: شبکه‌ های وایرلس از طریق وای فای، بر روی سیستم های کامپیوتری پیاده سازی و نصب می شوند. در این گونه شبکه‌ ها از تجهیزات پسیو و تجهیزات اکتیو استفاده می‌ شود. فایروال، روتر و مودم جزو تجهیزات اکتیو بوده و کابل مواکسیال و آنتن جزو تجهیزات پسیو هستند.
  • شبکه های با سیم: راه اندازی و نصب شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک از طریق کابل و سیم نیز، امکان پذیر است. مزیت این نوع شبکه‌ های کامپیوتری پهنای باند بیشتر، سرعت بیشتر و همچنین ، امنیت فراوان است.

امکان هک شدن و مورد هجوم سایبری قرار گرفتن در این نوع شبکه بسیار پایین و ناچیز است. همچنین، داشتن کابل های لن پیشرفته سرعت اتصال اینترنت این کسب و کارها را، چند برابر افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: خرید، قیمت و تولید رک دیواری در بیرجند

کلام پایانی

راه اندازی و نصب شبکه های کامپیوتری در کسب و کارهای کوچک یک اقدام کاملا هوشمندانه است. این اقدام در جهت مدرنیزه کردن کسب و کار گام بسیار موثری است. در صورت راه اندازی شبکه به وسیله تجهیزات شبکه دارای کیفیت بالا، افراد نگرانی های مرتبط با مشکلات شبکه را، نخواهند داشت.

کیفیت تجهیزات شبکه منوط به خرید این تجهیزات از اماکن معتبر است. مجموعه آماد سیستم از جمله این برندها می باشد. کلیه تجهیزات شبکه این برند از کیفیت بی نظیری برخوردار هستند. کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب از جمله مزایای محصولات برند آماد سیستم می باشند.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574