همه چیز درباره سینی رک شبکه

خانه    بلاگ      همه چیز درباره سینی رک شبکه
همه چیز درباره سینی رک شبکه

در این‌ مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه را به شما خواهیم گفت . سینی رک شبکه یکی از متعلقات رک شبکه است ، که تجهیزات مختلف روی آن چیده می شود ؛ از این رو اهمیت بسیاری در محافظت و نظم بخشیدن از تجهیزات شبکه یا سرور دارد . در این مقاله با ما همراه شوید ، تا بیشتر به این محصول آشنا شوید .

بیشتر بخوانید: آشنایی با رک لابراتواری

معرفی سینی رک شبکه

در نخستین بخش از مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه شما را با سینی رک شبکه آشنا می کنیم . سینی های رک شبکه از لوازم جانبی مهم این قفسه ها هستند ، که در درون رک ها برای پشتیبانی از تجهیزات شبکه قرار می گیرند .

می توان تجهیزات مختلفی را مانند سرور ، لپ تاپ ، کامپیوتر و … را روی آنها قرار داد . این سینی ها اگر به صورت استاندارد و متناسب با رک شبکه ساخته شوند ، قادر به تحمل وزن تجهیزات سنگین نیز می باشند .

در حال حاضر سینی های رک قابلیت های مختلفی را به کاربران خود ارائه می دهند ، از جمله قابلیت های این سینی ها می توان به تنظیم عمق اشاره نمود . با بهره گیری از این قابلیت به آسانی می توان عمق تجهیزات مد نظر خود را تنظیم نمایید .

در ادامه این بحث از مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه ، به میزان تحمل سینی ها می پردازیم . سینی رک قادر به تحمل تجهیزاتی تا وزن 400 کیلو گرم می باشد . البته همه سینی ها قادر به تحمل چنین وزنی نیستند و برخی از سینی ها با توجه به متریال ، سایز و نحوه ساخت ، وزن کمتری را تحمل می کنند .

 

انواع سینی‌ رک شبکه

در این بخش از مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه ، شما را با انواع سینی رک آشنا می کنیم . سینی های رک در یک دسته بندی کلی در دو نوع ثابت و متحرک وجود دارند . در ادامه مطلب با ما همراه شوید ، تا با این دو نوع سینی رک شبکه بیشتر آشنا گردید ؛

  • سینی ثابت رک شبکه : سینی ثابت رک در سه نوع یک یونیت ، دو یونیت و تخت تولید می شود . هر یک از این نوع سینی ها به منظور های گوناگون به کار برده می شوند . این سینی ها متناسب با ابعاد رک شبکه از متریال و سایزهای مختلفی تولید می شوند .
  • سینی متحرک رک شبکه : سینی متحرک رک شبکه نوع دیگر از سینی است ، که تجهیزات مختلفی نظیر کیبورد و موس را روی آن قرار می دهند . این سینی کشویی بوده و با باز شدن درب رک به سمت جلو کشیده می شود . حتی از این سینی به عنوان ميز کار نیز استفاده می شود . سینی متحرک نیز همانند نوع ثابت در ابعاد مختلف تولید می گردد .

تا به اینجای مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه ، در مورد این محصول و دسته بندی آن صحبت کردیم . در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا از دیگر جنبه های آن مطلع گردید .

انواع سینی‌ رک شبکه

کاربرد سینی رک شبکه

در این قسمت از مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه ، راجع به کاربرد آن صحبت می کنیم . سینی های رک به منظور سامان دهی و محافظت از تجهیزات شبکه به کار گرفته می شوند .

اگر بخواهیم به کاربرد این سینی ها اشاره کنیم ، باید گفت که هر کجا که از رک شبکه اعم از ؛ دیواری یا ایستاده استفاده شود ، سینی های رک نیز کاربرد دارند .

سینی های رک در دیتا سنترهای کوچک یا بزرگ ، شرکت های آی تی ، شرکت های مخابراتی و … به کار گرفته می شوند ، هر شرکت متناسب با تجهیزات و فعالیت خود یک نوع سینی را انتخاب می کند .

تفاوت سینی رک شبکه ثابت و متحرک

مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه بدون مقایسه سینی رک ثابت و متحرک ناقص است ! در این بخش شما را با تفاوت های عمده سینی های رک شبکه ثابت و متحرک آشنا می کنیم . سینی های ثابت رک شبکه برای نگهداری و ساماندهی تجهیزات سنگین استفاده می شوند . روی سینی های ثابت رک شبکه با توجه به وزن تجهیزات ، می توان تنظیمات متفاوتی را انجام داد .

نقطه مقابل سینی های ثابت رک شبکه ، سینی های متحرک می باشند . این سینی ها برای سازماندهی و پشتیبانی از تجهیزات سبک شبکه استفاده می شوند . روی این سینی ها می توان وسایل کوچک و سبکی مثل موس را جای داد .

تفاوت دیگر سینی های ثابت و ایستاده که در مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه به آن خواهیم پرداخت ، نحوه دسترسی به تجهیزات درون آنهاست .

همانگونه که در بالا گفته شد سینی رک متحرک حالت کشویی دارد ، می توان با کشیدن سینی به آسانی به تجهیزات روی آن دست یافت ، اما دسترسی به تجهیزات روی سینی های ثابت از طریق پنل های جانبی ، جلویی و عقبی امکان پذیر است .

تفاوت سینی رک شبکه ثابت و متحرک

سخن پایانی

در مقاله همه چیز درباره سینی رک شبکه از گروه تولید آماد سیستم ما تلاش نمودیم که با بیانی ساده شما را با تمام جنبه های این سینی ها آشنا کنیم . پس از مطالعه این مقاله به آسانی می توانید ، متناسب با رک شبکه و تجهیزات خود ، سینی را خریداری نمایید .

شرکت آماد سیستم از شرکت های ایرانی مجرب و معتبری است ، که انواع رک شبکه و سرور و متعلقات آنها را نظیر سینی با کیفیت بالا تولید می کند .

این شرکت تمام محصولات خود را بدون دخالت واسطه و با قیمت مناسب به مشتریان خود در سرتاسر ایران عرضه می دارد . برای خرید محصولات این برند به سایت آماد سیستم مراجعت کنید .

بیشتر بخوانید: بررسی انواع توپولوژی های شبکه

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574