چرا به رک نیاز داریم؟

خانه    بلاگ      چرا به رک نیاز داریم؟
چرا به رک نیاز داریم؟

چرا به رک نیاز داریم؟

چرا به رک نیاز داریم؟ از سوالات متداول بین کاربران شبکه است. این محصول ویژه بر عملکرد کل شبکه تاثیر می گذارد. به طوری که بعد از اجرای آن، شبکه قدرتمند تر از روز های قبل خود خواهد شد.

رک از پیش نیاز های شبکه های کامپیوتری است. این تجهیز همانند سایر کمد ها، نقش نگهدارنده در مجموعه های الکتریکی بر عهده می گیرد. البته باید خاطر نشان کرد، که در ایجاد ارتباطات قوی بین تجهیزات شبکه موثر است.

در ادامه درباره اهمیت استفاده از رک در سیستم های کامپیوتری صحبت می کنیم، با ما همراه شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

رک شبکه چیست؟

سوالاتی همچون چرا به رک نیاز داریم؟ توانایی تغییر سرنوشت شرکت شما را دارد. شبکه های کامپیوتری دارای بیش از ده تجهیز الکتریکی و الکترونیکی است. رک شبکه یکی از بهترین تجهیزات موجود در صنعت ارتباطات می باشد.

این تجهیز یک سازه فلزی است، که برای نصب و مونتاژ تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه به طور عمده از قطعات فلزی تولید می شود و امکان نصب انواع تجهیزات شبکه از جمله؛ پچ پنل، سوئیچ، روتر، سرور و… را فراهم می کنند.

رک های شبکه به عنوان میزان شبکه های الکتریکی نیز شناخته می شوند. آن ها در حفاظت از تجهیزات الکتریکی مانند ندارند. به سادگی تحت تاثیر عوامل محیطی و آلاینده های شیمیایی قرار نمی گیرند. با بهره وری از آنن امکان اکسیداسیون ابزار آلات مجموعه حدودا صفر است.

چرا به رک نیاز داریم؟ یک سوال اساسی برای مدیریت بهتر سیستم های کامپیوتری می باشد. ابعاد این محصول با مقادیر استاندارد بین المللی همخوانی دارد. واحد اندازه گیری این دستگاه، یونیت است.

سایز و ابعاد رک شبکه، امکان نصب و مدیریت بهینه تجهیزات را فراهم می کنند. سازماندهی و ارتباط دادن تجهیزات مختلف شبکه به یکدیگر و ایجاد محیطی منظم برای عملکرد بهینه شبکه از اهداف اصلی استفاده از ابن فناوری می باشد.

رک شبکه در مرکز داده، اتاق های سرور و محیط های شبکه مورد استفاده قرار می گیرد و نقش اساسی در ساختار و عملکرد شبکه های مختلف دارند. با استفاده از آن، میزان خطا های شبکه به حداقل می رسد.

اهمیت استفاده از رک شبکه

جواب چرا به رک نیاز داریم؟ آینده مجموعه شما را تغییر می دهد. نظم و ترتیب بین اجزای سیستم از اهمیت بسیاری بهره مند است. برای بهره وری بیشتر از شبکه و حفظ ایمنی آن، پیشنهاد ما استفاده از انواع رک ها می باشد.

این سری از محصولات، تغییری اساسی در ساختار سیستم به وجود می آورد. با تاثیر بر ایمنی تجهیزات پسیو و اکتیو، عملکرد الکتریکی مجموعه را بهبود می بخشد. بهره برداری از رک در محیط کاری ضروری است. در زیر به برخی از اهمیت های آن اشاره می کنیم؛

 • سازماندهی و نظم: استفاده از رک های شبکه، شیوه سازماندهی و نظم شبکه را تحت تأثیر قرار می دهد. با مدیریت تجهیزات و اتصالات آن ها، میزان خطا های خطوط شبکه کاهش خواهد یافت.
 • صرفه جویی در فضا: پرسش چرا به رک نیاز داریم؟ قدرت این محصول را در کنترل شبکه های کامپیوتری نشان می دهد. این محصول به دلیل طراحی مناسب و استاندارد، امکان صرفه جویی در فضا را فراهم می کند. به وسیله آن از تجهیزات موجود در مکانی مشخص نگهداری نمایید.
 • امنیت: بهره برداری از این سری تجهیزات با افزایش امنیت شبکه همراه است. با قفل کردن دستگاه، دسترسی به ابزار آلات مجموعه را محدود نمایید.
 • خنثی سازی نویز: این دستگاه سبب جدا کردن تجهیزات الکترونیکی از منابع نویز خارجی می شود و از تداخلات الکترومغناطیسی جلوگیری می کند.
 • افزایش عمر مفید تجهیزات: رک ها با خنثی سازی عوامل محیطی و آلاینده های شیمیایی، بر طول عمر سیستم و ابزار آلات آن می افزاید.

جواب پرسش چرا به رک نیاز داریم؟ چگونگی بهینه سازی شبکه را به شما یاد می دهد. با توجه به این موارد باید به منظور بهبود کارایی و عملکرد شبکه، از انواع این سیستم استفاده کرد. اگر شما به عنوان مدیر شبکه در کارگاه فعالیت می کنید، حتما این دستگاه را جزو لیست خرید خود قرار دهید.

 

اهمیت استفاده از رک شبکه

انواع رک شبکه

در این بخش از مقاله چرا به رک نیاز داریم؟ درباره انواع آن صحبت می کنیم. این محصول باکیفیت در انواع رنگ، جنس، مدل، کیفیت تولید می شود. فناوری، مقادیر استاندارد و شرایط تولید هر محصول متفاوت است.

مشاهده محصولات

هر یک از مدل های این محصول، پاسخگوی نیاز خاصی در شبکه می باشد. کاربران باید متناسب با نیاز مجموعه، این محصول را سفارش دهند. در زیر به معرفی پر فروش ترین انواع آن می پردازیم؛

 • رک های ایستاده: این محصول به صورت عمودی طراحی شده است. به علت برخورداری از چندین چرخ متحرک، باید بر روی سطحی صاف قرار بگیرند. این سری از رک ها برای مونتاژ تجهیزات شبکه در ارتفاعات مناسب می باشند.
 • رک های دیواری: مبحث چرا به رک نیاز داریم؟ پر از ناگفته های صنعت الکترونیک است. رک های این دسته بر روی دیوار نصب خواهند شد. آن ها برای صرفه جویی در فضا مناسب هستند. علاوه بر آن قابل استفاده کسب و کار های کوچک می باشند.
 • رک های سفارشی: رک های سفارشی از الگوی ساخت نمونه های قبلی تبعیت می کند، با این تفاوت که اندازه آن، طبق نیاز مشتری طراحی می شود.

پرسش چرا به رک نیاز داریم؟ را چندین مرتبه مطالعه کنید، تا با نیاز های خود آشنا شوید. هر کدام از این انواع، ویژگی، مزایا و معایب خاص خود را دارند. شما می توانید بسته به نیاز و شرایط محیط، نسبت به نصب آن اقدام نمایید.

کاربرد رک شبکه

پرسش چرا به رک نیاز داریم؟ اشاره کوچکی به کاربرد های این محصول می کند. این دستگاه نقش به سزایی در کیفیت، قدرت، سلامت و ایمنی شبکه های الکتریکی دارد. رک شبکه یک وسیله مهم و حیاتی در صنایع مختلف است، که برای مدیریت و نگهداری تجهیزات شبکه به کار می رود. از کاربرد های اصلی این محصول عبارتند از؛

 • شرکت ها و سازمان ها: شرکت ها و سازمان ها از رک شبکه برای نگهداری تجهیزات شبکه خود استفاده می کنند، تا شبکه ای مقاوم و پایدار در سیستم های الکتریکی برقرار گردد.
 • مراکز داده: مراکز داده از این محصول جهت نگهداری سرور ها، سوئیچ ها، روتر بهره می گیرد.
 • ادارات دولتی: سوال چرا به رک نیاز داریم؟ ناگفته های این صنعت را می گوید. ادارات دولتی به منظور نگهداری راحت تر از تجهیزات الکتریکی، رک ها را انتخاب می کنند. این دستگاه یا محافظت از شبکه، اجازه نفوذ به افراد غیر مجاز را نمی دهد.

 

 • شرکت های ارتباطات: شرکت های ارتباطات از این محصول در نصب و نگهداری تجهیزات مخابراتی استفاده می کنند.
 • شرکت های فناوری اطلاعات: شرکت های فناوری اطلاعات این محصول را به عنوان نگهدارنده برای تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در نظر می گیرد.
 • و…

کاربرد رک شبکه

سخن پایانی

در مطالب بالا به پرسش چرا به رک نیاز داریم؟ پاسخ دادیم. این دستگاه نقش قابل توجهی در نگهداری تجهیزات و تثبیت شیوه های الکتریکی دارد. رک های ایستاده و دیواری دو مدل برتر آن است، که به دو شیوه متفاوت از محصولات مراقبت می کنند.

با مراجعه به وب سایت مرجع ما، فرصتی اینترنتی برای گفت و گو با کارشناسان آماد سیستم خواهید داشت. علاوه بر آن می توانید، محصول دلخواه خود را بدون واسطه بخرید.

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

مشاوره رایگان تلفنی
026-34705574